Mahe või tavaline kohv – on siis üldse mingit vahet?

Alustame sellest, et kohv on üks enimmürgitatud kultuure kogu maailmas. Kuna selles valdkonnas liiguvad suured rahad (kohv on nafta järel maailmas tuluallikana teasel kohal), kasutatakse parema saagi saamiseks ohtralt sünteetilisi väetisi ja kemikaale. Kuna kohvitaim kasvab üldjuhul lauspäikese käes, mis vähendab tema immuunsust, on ta suurepärane saak erinevatele kahjuritele. Järelikult tuleb kasutada ohtralt kahjuritõrjet, mille me hiljem endale koos kohviga sisse kallame. Tavalises farmis algab pinnase mürgitamine juba enne taime istutamist. Lisaks töödeldakse kohviseemneid enne istutamist erinevates keemilistes lahusest – kõik ikka selleks, et saada parem saak ning suurem kasum. Ka kastmisvette lisatakse keemilisi lisandeid, mis aitavad kasvuajal kahjureid eemale hoida ja nii see läheb kuni hetkeni, mil oad korjatakse.
Mahepõllumajanduses mõtleb talunik igal sammul kuidas tagada nii looduse kui tarbija maksimaalne heaolu. Mahe kohvikasvataja kasutab väetisena sõnnikut ja sageli ka kohvipaksu ning umbrohu vastu võitleb ta seda põletades, loomadele söötes ja sageli ka käsitsi rohides
Ühest tavalisest kohvitassist on leitud lausa 1000 erineva keemilise ühendi jääke. Mõtle nüüd järele, kas tahad ikka ennast ja oma pere iga päev sedasi mürgitada?
Mahe kohv aga on kasvatatud ilma igasuguste keemiakokteilideta. Jah, ka siin kasutatakse väetisi ja kahjuritõrjet, kuid see on 100% looduslik. Mahe kohv kasvab tavaliselt varjulises kohas metsavilus, mitte lagedal põllul otse päikese käes. Mahe kohv sisaldab oluliselt rohkem antioksüdante, vitamiine ja mineraale ning maitseb tavaliselt palju paremini.
Sageli leiad maheda koohvi pakendilt ka märke, et tegemist on Õiglase Kaubanduse Tootega. Veelgi parem! Siis võid kindel olla, et Lõuna-Ameerika, Aafrika ja Aasia arenguriikide talunikud saavad oma töö eest õiglast tasu, tegutsevad keskkonnasäästlikult ning ei kasuta lapstööjõudu.
Vali mahe kohv, sest nii hoiad oma tervist ja teed pai loodusele!